Gitara elektryczna i basowa

DSC03417Kursy programów instrumentalnych prowadzone są jako otwarte zajęcia grupowe. Uczestnicy zajęć poznają repertuar, utrzymany w różnych stylach muzycznych. Przy tym oprócz pracy nad rozwijaniem techniki gry i słuchu muzycznego, pierwszoplanowe jest wspólne muzykowanie. Materiały szkolne składają się z zeszytu do danego programu i jego poziomu oraz płyt CD z playbackami (podkładami muzycznymi), które wspomagają proces nauczania i motywują do ćwiczenia w domu. Poszczególne programy są skierowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

DSC06834Zapraszamy wszystkich – i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją muzyczną przygodę, jak i tych, którzy grają już w zespołach/bandach i chcą podnieść swoje umiejętności oraz uzupełnić wiedzę. Efektywne zajęcia dają wiele radości od samego początku. Podręczniki zawierają ćwiczenia oparte na współczesnych stylach takich jak rock, pop, funk, jazz i latin.

DSC03376Do programu zostały specjalnie przygotowane profesjonalne nagrania repertuarowe, które zwiększają motywację do pracy. Uczestnicy zajęć mają wrażenie, jakby grali z prawdziwym zespołem już od pierwszej lekcji.
To sprawia wiele radości z nauki!

DSC05119Uczestnicy zajęć

Młodzież od 13-go roku życia, młodzież, studenci i dorośli. Grupy liczą ok. 3-4 osoby, dobierane są ze względu na wiek i stopień zaawansowania (nowe grupy są zazwyczaj dla początkujących). Tworzone są zespoły instrumentalne (z perkusją, wokalem, klawiszami itd.) w celu promocji na koncertach.

DSC06283Materiały

Podręczniki z CD (1-3). Jeden podręcznik wystarcza na około 1 rok nauki. W sali posiadamy gitary, także nie ma konieczności noszenia własnego instrumentu na zajęcia!

DSC06857Czas trwania kursu

3-5 lat. Po ukończeniu programu Yamaha istnieje możliwość kontynuacji zajęć w oparciu o program autorski Guitar-Club. Po ukończeniu każdego stopnia (zazwyczaj 1 rok) uczniowie otrzymują dyplom-certyfikat ukończenia kolejnego stopnia nauki. W trakcie roku szkolnego uczniowie prezentują swoje umiejętności na szkolnych koncertach, mają również możliwość nagrania płyty CD.