Perkusja (od 8 lat)

Perkusja (od 8 lat, młodzież, dorośli)

festiwal_272Zapraszamy wszystkich – i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją muzyczną przygodę, jak i tych, którzy grają już w zespołach/bandach i chcą podnieść swoje umiejętności oraz uzupełnić wiedzę. Efektywne zajęcia dają wiele radości od samego początku. Podręczniki zawierają ćwiczenia oparte na współczesnych stylach takich jak rock, pop, funk, jazz i latin.

DSC05348Kurs nauki gry na perkusji prowadzony jest jako zajęcia indywidualne (oddziały Bydgoszcz-Centrum, Inowrocław i Świecie) lub zajęcia grupowe (tylko oddział Bydgoszcz-Centrum). W sali (Bydgoszcz) posiadamy 5 zestawów perkusyjnych, jako jedyne miejsce w Polsce umożliwiamy bardzo efektywny sposób grupowej nauki gry na perkusji. Grupy liczą max 4 osoby. Uczestnicy zajęć poznają repertuar, utrzymany w różnych stylach muzycznych. Przy tym oprócz pracy nad rozwijaniem techniki gry i słuchu muzycznego, pierwszoplanowe jest wspólne muzykowanie. Materiały szkolne składają się z zeszytu do danego programu i jego poziomu oraz płyt CD z playbackami (podkładami muzycznymi), które wspomagają proces nauczania i motywują do ćwiczenia w domu. Poszczególne programy są skierowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

festiwal_237Do programu nauki gry na perkusji zostały specjalnie przygotowane profesjonalne nagrania repertuarowe, które zwiększają motywację do pracy. Uczestnicy zajęć mają wrażenie, jakby grali z prawdziwym zespołem już od pierwszej lekcji. To sprawia wiele radości z nauki!

Uczestnicy zajęć

DSC05160

Dzieci od 8. roku życia, młodzież i dorośli. Grupy liczą ok. 2-4 osoby, dobierane są ze względu na wiek i stopień zaawansowania (nowe grupy są zazwyczaj dla początkujących). Istnieje możliwość nauki w trybie indywidualnym. Uczniowie – perkusiści tworzą zespoły muzyczne z uczniami klasy gitary elektrycznej, wokalu, keyboardu itd.

Materiały

Podręczniki, z CD (1-3)

Czas trwania kursu

3-5 lat. Po ukończeniu programu Yamaha istnieje możliwość kontynuacji zajęć w oparciu o program autorski Drums-Club. Po ukończeniu każdego stopnia (zazwyczaj 1 rok) uczniowie otrzymują dyplom-certyfikat ukończenia kolejnego stopnia nauki. W trakcie roku szkolnego uczniowie prezentują swoje umiejętności na szkolnych koncertach, mają również możliwość nagrania płyty CD solo, z zespołem instrumentalno-wokalnym z DJ-em lub w zespole perkusyjnym.

zapisy guzik