Szkraby i Muzyka (2-3 lat)

(Jeżeli interesują Cię zajęcia dla dzieci 4-5 lat – sprawdź Junior Music Course)

piano girl - bardzo małe  

Śpiew, taniec, ruch, słuchanie, wykonywanie małych prac plastycznych i muzykowanie – w ten sposób odwołujemy się do muzycznych i twórczych uzdolnień, które drzemią w każdym dziecku. Raz w tygodniu spotyka się grupa maksymalnie 12 małych dzieci i ich rodziców z Krakim – maskotką tego programu. Każda godzina zajęć poświęcona jest odrębnemu tematowi, który przewija się przez cały czas trwania spotkania. Treść zajęć nawiązuje do doświadczeń dzieci i pobudza ich zainteresowania. Różnorodność wykorzystywanych instrumentów, wspiera proces nauczania. Główny punkt ciężkości położony jest na rozwijanie muzycznej wyobraźni oraz radości ze wspólnego muzykowania.

Podczas zajęć mogą Państwo obserwować, w jaki sposób dziecko spontanicznie i bez przymusu poznaje dźwięki i rytmy. Wspólne śpiewanie i zabawa wpływają bardzo korzystnie na językowy rozwój dziecka, a wspólne „działanie” wzmacnia więzi między rodzicami i dziećmi.

 

Warto też zwrócić uwagę na aspekt społeczny zajęć grupowych. Dzieci obcują ze swoimi rówieśnikami, zdobywając doświadczenia z zakresu zasad współżycia w zespole. Integrują się i zdobywają nowe umiejętności poprzez obserwację rówieśników.

DSC04451 IMG_1370

Uczestnicy zajęć

  • Dzieci w wieku 2-4 lat (z jednym z rodziców lub opiekunem)

Materiały

  • Kolorowe książeczki (1-3),
  • płyty CD (1-3)

Czas trwania kursu

Ok. 2 lat. Po każdym roku zajęć uczestnicy (Pampers Studenci) otrzymują dyplom ukończenia kolejnego stopnia kursu, w trakcie roku biorą udział w kilku koncertach oraz mają możliwość nagrania płyty z wierszami i piosenkami. Kontynuacją programu Szkraby i Muzyka jest program Cudowny Świat Muzyki – już z elementami gry na keyboardzie i innymi nowościami.