Taniec Towarzyski

z11056655X - małe Na kursach tańca towarzyskiego organizowanych przez Szkołę Muzyczna Yamaha realizowany jest Światowy Program Taneczny, czyli wszystkie tańce, które mogą być przydatne w życiu codziennym. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty na każdych zajęciach instruktor uczy kursantów lub utrwala figury i kroki w kilku tańcach. A są to:

  • standardowe: walc angielski, walc wiedeński, tango, quickstep,
  • latynoamerykańskie: samba, cha-cha, rumba, jive
  • użytkowe: salsa, disco-fox (spotykane często na dyskotekach)
  • w porozumieniu z uczestnikami kursu w dalszej części kursu mogą zostać wprowadzone nieco bardziej wymagające tańce: rock’n’roll, foxtrot, pasodoble itd.

tanzende beineNie szkodzi jeśli nie masz partnera

Kursy tańca towarzyskiego najbardziej z wszystkich przydają się w praktyce. Można zgłaszać chęć uczestnictwa w zajęciach tańca towarzyskiego nawet gdy nie posiada się partnera. Partnera można dobrać (w miarę możliwości) podczas kursu, ponieważ najczęściej część osób zapisuje się bez pary. Praktykujemy również kilkukrotną wymiany partnerów w trakcie zajęć tak, aby w przypadku nierównej ilości Pań i Panów – każdy miał okazję zatańczyć z partnerem na każdych zajęciach.

grafika_yamaha_bydgoszcz_C1100455496 - małeJeśli myślicie, że taniec towarzyski przydaje się tylko na salonach, bardzo się mylicie. Nie ma nic piękniejszego jak uwodzenie kobiety w zmysłowym tangu, czy wyznanie miłości w romantycznym walcu czy rumbie. Jeśli szukacie nowych form odnalezienia siebie i emocji zaklętych w tańcu zapraszamy na nasze zajęcia tańca towarzyskiego.

Dwa spotkania w tygodniu:

Oferujemy dwa spotkania w tygodniu, co czyni nasz kurs bardzo atrakcyjnym, również finansowo. Pierwsze spotkanie to lekcja, na której poznawane są nowe kroki, figury, układy. Nauczyciel objaśnia je i demonstruje. Pora na przećwiczenie nowo nabytej wiedzy jest na drugim spotkaniu w tygodniu, które stanowi praktyka. Shall We Dance - małeJest ona formą „odrobienia pracy domowej” i przećwiczenia nowego materiału pod okiem instruktora. Na tym spotkaniu instruktor nie wprowadza nowych informacji, jednak uczestniczy w zajęciach udzielając porad indywidualnych i korygując ćwiczących. Drugie spotkanie  możne stanowić również czas relaksu – zapraszając partnera do tanecznej zabawy możecie poczuć się swobodnie i bawić się jak na dyskotece w ulubionych rytmach tanecznych!

Koszt:

Pierwsze spotkanie – to bezpłatna i niezobowiązująca lekcja próbna.
Koszt kolejnych jest najniższy w Bydgoszczy, partner może liczyć na dodatkowy rabat! Szczegóły i rabaty w cenniku.

Termin:

Osoby (pary), które chciałyby się zapisać do nowej grupy dla początkujących zapraszamy na pierwsze zajęcia po wcześniejszym zapisaniu się tu. Jeśli posiadasz voucher – należy dostarczyć go przed pierwszymi zajęciami do biura szkoły, gdzie weryfikujemy jego kod. Informacje tel. 505 02 11 99.

Strój:

  • obuwie zamienne,
  • strój wygodny – tak by mogli Państwo swobodnie tańczyć. O szczegółach poinformuje instruktor na pierwszych zajęciach.

festiwal_387 - Kopia

festiwal_430 - Kopia