Audycje Muzyczne dla Przedszkoli

Dlaczego nasze Audycje się sprawdzą

Zachęcam Państwa do zorganizowania w Państwa Przedszkolu / Szkole naszych Audycji Muzycznych. Prowadzimy je już z powodzeniem od ponad 15 lat. Nasze wydarzenia pełne są wiedzy muzycznej, którą dostarczamy poprzez muzykę, zabawę i piosenki. To co nas pozytywnie wyróżnia to interakcja – dzieci są angażowane w każdym z kilkunastu punktów Audycji Muzycznej – np. jako pomocnicy przy grze na przedstawianych instrumentach. Jest to dla nich świetna okazja do rozwoju intelektualnego! Każde dziecko ma możliwość spróbowania swoich sił w zabawie z muzyką – sprawia to, że dzieci dobrze zapamiętują wydarzenie – i opowiadają o nim rodzicom.


Jak Wyglądają nasze audycje – interakcja

Śpiewamy z dziećmi piosenki, gramy z dziećmi na dużych instrumentach, które są tematem audycji oraz na wielu drobnych instrumentach, które dzieci mogą wziąć do rączki. Zawsze przyjeżdżamy z dużą ich ilością tak, aby każdy mógł spróbować swoich sił i miał o czym opowiadać mamie, tacie i znajomym. Uczymy i zadajemy dzieciom pytania, które motywują maluszki do zapamiętania nowej wiedzy. Podczas audycji wykorzystujemy własne nagłośnienie mobilne oraz mikrofony bezprzewodowe. Audycje w przedszkolu trwają 30 minut. W wydarzeniu mogą uczestniczyć dzieci z całego przedszkola (do 100 dzieci) – jesteśmy na to przygotowani merytorycznie i sprzętowo. Jeśli środki finansowe na to Państwu pozwalają – warto rozważyć podział spotkania na grupy 20-40-osobowe, aby zapewnić lepszy komfort odbioru i więcej interakcji dla każdego maluszka, wybór pozostawiamy Państwu. Każde dziecko po audycji otrzymuje upominek – mini-kolorowankę z motywem muzycznym oraz voucher na zajęcia muzyczne wartości 50 zł. Tematy audycji:

 1. Przygody z Wiolonczelami (dwie wiolonczele)
 2. Wycieczka do Afryki (rytmy afrykańskie, ponad 20 dużych instrumentów etnicznych i jeszcze więcej małych)
 3. Poznajemy rytmy z prawdziwą perkusją.
 4. Spotkanie z gitarami (klasyczna, akustyczna, elektryczna)
 5. Maszerujemy z dużymi bębnami marszowymi.
 6. Taniec, rytm i perkusja elektroniczna!
 7. Audycje tematyczne: Wigilijna – Świąteczna, itp.
 8. Bal Karnawałowy.

  

Jak wygląda wycieczka do Szkoły Muzycznej Yamaha

Wycieczki zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły i zapoznania się z możliwościami rozwoju intelektualnego maluszków poprzez muzykę. Do dyspozycji jest 10 zróżnicowanych sal lekcyjnych. W każdej z nich odbywają się inne zajęcia, w każdej z nich znajdują się inne instrumenty, które dzieci mogą nie tylko obejrzeć, ale również spróbować na nich zagrać! Wycieczka trwa ok. 1 godziny, zawiera dużo interaktywnych zabaw dla dzieci. Szkoła znajduje się w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 47A (między Rywalem a Alior Bankiem). Każde dziecko po wizycie otrzymuje upominek – mini-kolorowankę z motywem muzycznym oraz voucher na zajęcia muzyczne wartości 50 zł.

Na wycieczkę zapraszamy grupy 20-30-osobowe. Podczas wycieczki istnieje możliwość przeprowadzenia audycji muzycznej w jednej z naszych specjalnie przygotowanych do tego sal – na grupę ok. 20 osób lub – na całe przedszkole ok. 50-100 osób.

Ceny

 • Koszt audycji wyjazdowej to 250 zł/jedna audycja, 450 zł/dwie audycje, 600 zł/trzy audycje pod rząd.
 • Rabat 50 zł – dla przedszkoli, które aktywnie wspierają naszą Szkołę Muzyczną Yamaha Bydgoszcz promując edukację muzyczną i zachęcając ich do nauki muzyki, np. przez udostępnienie naszych ulotek i wywieszenie plakatu.
 • Bal Karnawałowy w przedszkolu 1,5 h  400 zł (animacje, rekwizyty muzyczne, muzyka), za dodatkowe 200 zł – profesjonalne oświetlenie dyskotekowe.
 • Bal karnawałowy w naszej sali 160 m2 (Bydgoszcz, ul. Gdańska 47A) 400 zł, w cenie animacje, rekwizyty muzyczne, profesjonalne oświetlenie i atrakcyjne projekcje wideo na kinowym ekranie 4×3 m). 
 • Wycieczka do Szkoły Muzycznej Yamaha jest bezpłatna – można zobaczyć wszystkie sale i wraz z nauczycielem spróbować gry na różnych instrumentach. Podczas wycieczki można zorganizować audycję muzyczną (płatną) w cenie jak wyżej lub warsztaty – w naszych pomieszczeniach.

Terminy proszę rezerwować pod nr. 505 02 11 99.

Ponieważ audycje prowadzą nauczyciele ze Szkoły Muzycznej Yamaha – którzy na co dzień prowadzą zajęcia muzyczne w naszym lokalu – na audycje dostępne są obecnie jedynie wybrane dni tygodnia w godzinach przedpołudniowych. Pobierz plakat w formacie PDF lub jpg: