Niemowlaki w Krainie Dźwięków

baby_piano - małe 

Robby… tak nazywa się maskotka w programie dla niemowląt od 4. miesiąca życia.

W prostych zabawach muzycznych bohater ten towarzyszy różnym fazom rozwoju dziecka. Przy uwzględnieniu różnych kanałów postrzegania i doświadczeń sensomotorycznych, proponowane są dzieciom różnorodne formy pierwszego kontaktu i percepcji muzyki

Istotą projektu jest zasada „swobodnego odkrywania”, która daje dzieciom możliwość poznawania proponowanych rzeczy na własnym, samodzielnie wybranym poziomie nauczania. Podczas zajęć chwilami rola rodziców ogranicza się do pozycji obserwatorów, zbierających owoce swojej dotychczasowej aktywności.

 

Począwszy od pierwszego dnia życia doświadczenia zmieniają mózg. Właśnie w okresie niemowlęcym nabywane są umiejętności, które umożliwiają poznanie otaczającego świata i samych siebie. Słuchanie muzycznych dźwięków i brzmień, „śpiewające gaworzenie” piosenek, prowadzi do intensywnego połączenia komórek mózgowych. Dlatego tak ważne są w tym wieku zajęcia muzyczne połączone z ogólnorozwojowymi.

IMG_1370 festiwal_048

Uczestnicy zajęć

  • Dzieci od 4. miesiąca życia do 2 lat (z jednym z rodziców lub opiekunem)

Materiały

  • Kolorowa książeczka, płyta CD
  • płyta CD z muzyką klasyczną, wierszami i piosenkami
  • drobne instrumenty perkusyjne
  • chusta klanza

Czas trwania kursu

Ok. 1,5 roku. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują swój pierwszy w życiu dyplom! Kontynuacją programu niemowlakowego jest program Szkraby i Muzyka dla dzieci w wieku 2-4 lat, gdzie dzieci przechodzą na kolejny, bardziej wymagający etap zabawy z muzyką.

IMG_1367 DSC01075