JMC (Dźwiękoludki) od 4 lat

„Języka uczymy się poprzez mówienie, a muzyki – poprzez śpiewanie.”

Tym hasłem zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa w zajęciach umuzykalniających, uczących świadomego słuchania, śpiewania i grania na instrumentach klawiszowych.
 

Junior Music Course (JMC) dla dzieci 4 i 5-letnich

(Jeżeli interesują Cię zajęcia dla dzieci 2-3 lat sprawdź Szkraby i Muzyka
lub Niemowlaki w Krainie Dźwięków – do 2 lat)

W wieku 4-6 lat słuch u dzieci rozwija się w zadziwiająco szybkim tempie, co jest pomocne przy przeprowadzaniu ćwiczeń z zakresu śpiewu sylabami solfeżowymi, ćwiczeń rytmicznych, a także przy słuchaniu muzycznych historii, wspieranych muzyką programową. Na tych zajęciach dziecko rozwija się intelektualnie, muzycznie, manualne i społecznie! Podczas zajęć dzieci zapoznają się również z notacją oraz terminologią muzyczną, co stanowi doskonały wstęp do gry na różnych instrumentach muzycznych. Zdziwisz się, jak szybko rozwinie się jego pamięć, choćby w postaci śpiewania z pamięci wielu piosenek! Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko pozytywnie wyróżniało się spośród rówieśników – zainwestuj w Junior Music Course – profesjonalny kurs nauki muzyki dla dzieci.

 

Materiały

  • Kolorowe książeczki
  • Zeszyt z ćwiczeniami
  • Płyta CD
  • Różnorodne instrumenty muzyczne
  • Zestaw ucznia
  • płyta DVD

Zróżnicowane materiały, pomoce dydaktyczne i instrumenty – sprawiają, że każda lekcja jest interesująca i bogata pod względem treściowym. Główny punkt ciężkości położony jest tu na rozwój śpiewu, słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu. Rodzice są oczywiście mile widziani na zajęciach i mogą aktywnie uczestniczyć w zadaniach.

 

W wieku 4-5 lat dzieci poszerzają znacznie zasób słownictwa. W tym okresie czynne uczestnictwo w zajęciach muzycznych wspiera rozwój mowy, pomagając zrozumieć znaczenie słów. Powiązanie muzyki z ruchem pozwala maluchom lepiej koordynować ruchy poszczególnych części swojego ciała.

Warto też zwrócić uwagę na aspekt społeczny zajęć grupowych. Dzieci obcują ze swoimi rówieśnikami, zdobywając doświadczenia z zakresu zasad współżycia w zespole.

 

Uczestnicy zajęć

Dzieci pomiędzy 4. a 6. rokiem życia. Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach jeden z rodziców dziecka uczestniczy czynnie w zajęciach z dzieckiem.

  

Czas trwania kursu

Ok. 2 lat. Po każdym roku uczniowie otrzymują dyplom ukończenia kolejnego stopnia. W ciągu roku szkolnego biorą udział w kilku koncertach i maja możliwość nagrania płyty CD z piosenkami, wierszami oraz utworami granymi na keyboardzie. Po dwóch latach maluchy mogą kontynuować naukę muzyki w programach Mali Muzycy oraz Tworzymy Muzykę. Mogą też wybrać inny instrument z naszej szerokiej oferty.

Bezpłatna lekcja próbna

Dla nowych kursantów proponujemy na spróbowanie bezpłatną i niezobowiązującą lekcję próbną. Rodziców z maluszkami, którzy chcieliby skorzystać z takiej próbki zajęć – zapraszamy do kontaktu i zapisania się na lekcję próbną przez formularz.