Szkraby i Muzyka (2-3-latki)

Muzyka, śpiew, taniec!

Śpiew, taniec, ruch, słuchanie, wykonywanie małych prac plastycznych i muzykowanie – w ten sposób odwołujemy się do muzycznych i twórczych uzdolnień, które drzemią w każdym dziecku! Raz w tygodniu spotyka się grupa 3-10 małych dzieci i ich rodziców z Krakim – maskotką tego programu. Każda godzina zajęć poświęcona jest odrębnemu tematowi lub dużemu instrumentowi, który przewija się przez cały czas trwania spotkania. Treść zajęć nawiązuje do doświadczeń dzieci i pobudza ich zainteresowania. Różnorodność wykorzystywanych instrumentów muzycznych, wspiera proces nauczania.

Rozwój dziecka


Główny punkt ciężkości położony jest na rozwijanie muzycznej wyobraźni oraz radości ze wspólnego muzykowania. Dzieci na każdej lekcji mają kontakt z większymi i mniejszymi instrumentami muzycznymi, które mogą wziąć do rączek, swobodnie odkrywać np. szarpiąc strony, czy naciskając klawisze itp.

Podczas zajęć mogą Państwo obserwować, w jaki sposób dziecko spontanicznie i bez przymusu poznaje dźwięki i rytmy! Wspólne śpiewanie i zabawa wpływają bardzo korzystnie na językowy rozwój dziecka, a wspólne „działanie” wzmacnia więzi między rodzicami i dziećmi.

Integracja

Warto też zwrócić uwagę na aspekt społeczny zajęć grupowych. Dzieci obcują ze swoimi rówieśnikami, zdobywając doświadczenia z zakresu zasad współżycia w zespole. Integrują się i zdobywają nowe umiejętności poprzez obserwację rówieśników.

Jeżeli interesują Cię zajęcia dla dzieci 4-5 lat –
sprawdź Junior Music Course:

Uczestnicy

Uczestnicy zajęć

  • Dzieci w wieku 2-4 lat (z jednym z rodziców lub opiekunem)

Materiały

  • Kolorowe książeczki (1-3),
  • płyty CD (1-3)

Czas kursu

Kurs trwa ok. 2 lata, następnie można kontynuować naukę w kolejnych programach – dla 4-5-latków: Cudowny Świat Muzyki lub Dźwiękoludki – Junior Music Course. Po każdym roku zajęć uczestnicy (Pampers Studenci) otrzymują dyplom ukończenia kolejnego stopnia kursu, w trakcie roku biorą udział w kilku koncertach oraz mają możliwość nagrania płyty z wierszami i piosenkami. Kontynuacją programu Szkraby i Muzyka jest program Cudowny Świat Muzyki – już z elementami gry na keyboardzie i innymi nowościami.

Lekcja próbna!

Sprawdź czy program Szkraby i Muzyka jest odpowiedni dla Twojego 2-3-latka! Na bezpłatną lekcję próbną zapiszesz się pod nr tel./sms 505 02 11 99 lub korzystając z formularza zapisów na listę oczekujących.