Cudowny Świat Muzyki (4-5 lat)

Cudowny Świat Muzyki

Dzieci w wieku 4 i 5 lat zapraszamy do specjalnie dla nich przygotowanego pomieszczenia, wyposażonego w odpowiednie pomoce dydaktyczne, instrumenty muzyczne – takie jak: keyboard, flet prosty, gitara czy instrumenty perkusyjne, a także podręcznik z ćwiczeniami i nagraniami. Sprawiają one, że każda lekcja jest interesująca i bogata pod względem treściowym!

Rozwój śpiewu, słuchu

Główny punkt ciężkości położony jest tu na rozwój śpiewu, słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu. Rodzice są oczywiście mile widziani na zajęciach i mogą aktywnie uczestniczyć w zadaniach. Nauka jest przekazywana w formie zabaw dostosowanych do wieku dzieci.

Uczymy się

„Języka uczymy się poprzez mówienie, a muzyki – poprzez śpiewanie.” Tym hasłem zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa w zajęciach umuzykalniających, uczących świadomego słuchania, śpiewania i grania na instrumentach klawiszowych, gitarze, flecie prostym i wielu innych instrumentach perkusyjnych oraz śpiewu!

Wiek 4-5 lat

W tym wieku słuch u dzieci rozwija się w zadziwiająco szybkim tempie, co jest pomocne przy przeprowadzaniu ćwiczeń z zakresu śpiewu sylabami solfeżowymi, ćwiczeń rytmicznych, a także przy słuchaniu muzycznych historii, wspieranych muzyką programową. Podczas zajęć dzieci zapoznają się również z notacją oraz terminologią muzyczną.

Cudowny Świat Muzyki

zajęcia w Bydgoszczy,
Inowrocławiu i Świeciu

Rozwój dzieci

Instrumenty klawiszowe pełnią w tym programie przede wszystkim rolę narzędzi wspierających rozwój słuchu. W wieku 4-5 lat dzieci poszerzają znacznie zasób słownictwa. W tym okresie czynne uczestnictwo w zajęciach muzycznych wspiera rozwój mowy, pomagając zrozumieć znaczenie słów. Powiązanie muzyki z ruchem pozwala maluchom lepiej koordynować ruchy poszczególnych części swojego ciała. Warto też zwrócić uwagę na aspekt społeczny zajęć grupowych. Dzieci obcują ze swoimi rówieśnikami, zdobywając doświadczenia z zakresu zasad współżycia w zespole.

Nauczyciele

Odpowiednie przygotowanie i profesjonalne podejście do edukacji jest dla nas priorytetową sprawą. Nasi nauczyciele mają wykształcenie muzyczne, kursy pedagogiczne oraz kursy nauki i pracy z dziećmi w grupach prowadzone przez Centralą Szkół Muzycznych Yamaha. Zatrudniamy wyłącznie osoby, które charakteryzują się bardzo dobrym kontaktem z dziećmi.

Uczestnicy zajęć

Uczesnicy zajęć Cudowny Świat Muzyki to dzieci w wieku 4 i 5 lat wraz z rodzicami. Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach. Jeden z rodziców każdego dziecka uczestniczy czynnie w zajęciach (bez dodatkowych opłat).

Materiały

  • Kolorowe książeczki
  • Zeszyt z ćwiczeniami
  • Płyta CD
  • Różnorodne instrumenty muzyczne

Zapisz się na Bezpłatną Lekcję Próbą już teraz!

Czas trwania kursu

Program trwa ok. 2 lat. Po każdym roku uczniowie otrzymują dyplom ukończenia kolejnego stopnia.
W ciągu roku szkolnego biorą udział w kilku koncertach i mają możliwość nagrania płyty CD z piosenkami, wierszami oraz utworami granymi na keyboardzie. Kontynuacją kursu jest program keyboardowy – Fun Key Kids dla dzieci w wieku 6-8 lat., dzieci mogą też spróbować swoich sił w innych programach np. wokal, gitara czy perkusja.

Zapisy

Dzieci w wieku 4 i 5 lat zapraszamy na bezpłatną lekcję próbną, którą możesz umówić pod nr tel./sms 505 02 11 99 lub za pomocą formularza online.

Warto rozważyć zapisanie się na bezpłatną lekcję próbną również do równoległych programów Junior Music Course oraz Balet.

Zapraszamy również dzieci młodsze na program Szkraby i Muzyka (2-3-latki) oraz starsze na Keyboard Fun Key Kids (dzieci od 6 lat). Do zobaczenia na zajęciach!