Festiwal Nauki

festiwal nauki yamahaZapraszamy na bezpłatne warsztaty muzyczne
w ramach IX Bydgoskiego Festiwalu Nauki 2018
YSM Bydgoszcz-Centrum ul. Gdańska 47A:

 • Czwartek 17:00 – Kurs DJ – dla początkujących dzieci od 8 lat, młodzieży i dorosłych
 • Czwartek 18:30 – Keyboard – nauka od podstaw od 7 lat, młodzież i dorośli
 • Piątek 17:00 – Junior Music Course – 4-6 lat

Sobota 26 maja:

 • godz. 10:00 – Balet dla dzieci 3-8 lat
 • godz. 10:00 – Zrozum mnie mamo 0-2 lat
 • godz. 10:00 – Niemowlaki w Krainie Dźwięków 0-2 lat
 • godz. 10:30 – Szkraby i Muzyka – zajęcia dla dzieci 2-3 lat
 • godz. 11:00 – Wokal od podstaw metodą CVT dla młodzieży i dorosłych
 • godz. 11:00 – Gitara klasyczna – od podstaw dla każdego! od 8 lat
 • godz. 11:00 – Perkusja od podstaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych od 8 lat
 • godz. 11:00 – Gitara Elektryczna od podstaw dla młodzieży i dorosłych od 8 lat
 • godz. 12:00 – Skrzypce dla każdego od podstaw – od 8 lat
 • godz. 12:45 – Wiolonczela dla każdego od podstaw od 8 lat

Więcej informacji uzyskasz pod nr tel. 505 02 11 99.

Poniżej szczegółowy opis poszczególnych wydarzeń:

 • Czwartek 17:00 – Kurs DJ – dla początkujących dzieci od 8 lat, młodzieży i dorosłych (p. Tomasz DJ Thomas) – jeśli chciałbyś zostać profesjonalnym DJ-em, interesuje cię najnowszy sprzęt DJ-ski, sceniczny, estradowy, studyjny, nagłośnieniowy, do produkcji muzyki elektronicznej lub do sterowania światłami dyskotekowymi, scenicznymi na dużych koncertach – nasz kurs jest dla Ciebie! Zapraszamy tych, którzy chcą spróbować swoich sił w miksowaniu, scratchowaniu, produkcji muzycznej oraz obsłudze urządzeń scenicznych i dyskotekowych.
 • Czwartek 18:30 – Keyboard – nauka od podstaw od 7 lat, młodzież i dorośli (p. Marcin Cichy) – Szkoła Muzyczna Yamaha ul. Gdańska 47A – Oferujemy wszystkim chcącym nauczyć się grać na instrumentach klawiszowych takich jak keyboard, fortepian, pianino muzykę od klasyki po najnowsze utwory z list przebojów. Program umożliwia naukę gry, w oparciu o szeroki, specjalnie dostosowany repertuar solowym i zespołowy. Integralną częścią kursu jest także kształcenie słuchu muzycznego, rozwój umiejętności improwizacji oraz śpiewanie piosenek i solmizacji razem z grą.
 • Piątek 17:00 – Junior Music Course – 4-6 lat (p. Marcin Cichy) – Szkoła Muzyczna Yamaha ul. Gdańska 47A – W wieku 4-6 lat słuch u dzieci rozwija się w zadziwiająco szybkim tempie, co jest pomocne przy przeprowadzaniu ćwiczeń z zakresu śpiewu sylabami solfeżowymi, ćwiczeń rytmicznych, a także przy słuchaniu muzycznych historii, wspieranych muzyką programową. Na tych zajęciach dziecko rozwija się intelektualnie, muzycznie, manualne i społecznie! Podczas zajęć dzieci zapoznają się również z notacją oraz terminologią muzyczną, co stanowi doskonały wstęp do gry na różnych instrumentach muzycznych. Zdziwisz się, jak szybko rozwinie się jego pamięć, choćby w postaci śpiewania z pamięci wielu piosenek! Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko pozytywnie wyróżniało się spośród rówieśników – zainwestuj w Junior Music Course – profesjonalny kurs nauki muzyki dla dzieci.

Sobota 26 maja:

 • godz. 10 – Balet dla dzieci 3-8 lat (p. Karolina Korbal) – Szkoła Muzyczna Yamaha ul. Gdańska 47A – Balet to baza do wszystkich stylów tańca. Rozwija koordynację, muzykalność, pozwala dzieciom otworzyć się na innych oraz wyzwolić nadmiar energii. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, podczas której mali tancerze niepostrzeżenie uczą się podstawowych pozycji i ruchów. A wszystko to w miłej i sympatycznej atmosferze – bo instruktorka tańca ma znakomity kontakt z dziećmi! Na naszym kursie dzieci uczą się profesjonalnej choreografii, są zarażone pasją do tańca i muzyki!
 • godz. 10 – Zrozum mnie mamo 0-2 lat – język migowy dla słyszących niemowląt (p. Karolina Borowa-Kret) – Szkoła Muzyczna Yamaha ul. Gdańska 47A – Znaki programu języka migowego dla niemowląt i małych dzieci słyszących przynoszą badawcze i praktyczne korzyści dzieciom i ich rodzinom od ponad 25 lat na całym świecie. Język ten został wymyślony przez amerykańskich specjalistów dla dzieci słyszących. Sprawdzono i udowodniono korzyści dla dzieci i ich rodzin. Opiera się na amerykańskim języku migowym dla nie słyszących z dodatkowymi uproszczeniami. Proponuje pełną gamę znaków w działach takich ja: uczucia, zwierzęta, czynności, przedmioty, zachowania, odczuwanie świata, relacje w społeczności, poznawanie samego siebie.
 • godz. 10 – Niemowlaki w Krainie Dźwięków 0-2 lat – (p. Karolina Borowa-Kret) – Szkoła Muzyczna Yamaha ul. Gdańska 47A – W prostych zabawach muzycznych bohater ten towarzyszy różnym fazom rozwoju dziecka. Przy uwzględnieniu różnych kanałów postrzegania i doświadczeń sensomotorycznych, proponowane są dzieciom różnorodne formy pierwszego kontaktu i percepcji muzyki. Istotą projektu jest zasada „swobodnego odkrywania”, która daje dzieciom możliwość poznawania proponowanych rzeczy na własnym, samodzielnie wybranym poziomie nauczania. Podczas zajęć chwilami rola rodziców ogranicza się do pozycji obserwatorów, zbierających owoce swojej dotychczasowej aktywności.
 • godz. 10:30 – Szkraby i Muzyka – zajęcia dla dzieci 2-3 lat (p. Karolina Borowa-Kret) – Szkoła Muzyczna Yamaha ul. Gdańska 47A – Śpiew, taniec, ruch, słuchanie, wykonywanie małych prac plastycznych i muzykowanie – w ten sposób odwołujemy się do muzycznych i twórczych uzdolnień, które drzemią w każdym dziecku. Raz w tygodniu spotyka się grupa maksymalnie 12 małych dzieci i ich rodziców z Krakim – maskotką tego programu. Każda godzina zajęć poświęcona jest odrębnemu tematowi, który przewija się przez cały czas trwania spotkania. Treść zajęć nawiązuje do doświadczeń dzieci i pobudza ich zainteresowania. Różnorodność wykorzystywanych instrumentów, wspiera proces nauczania. Główny punkt ciężkości położony jest na rozwijanie muzycznej wyobraźni oraz radości ze wspólnego muzykowania. Podczas zajęć mogą Państwo obserwować, w jaki sposób dziecko spontanicznie i bez przymusu poznaje dźwięki i rytmy. Wspólne śpiewanie i zabawa wpływają bardzo korzystnie na językowy rozwój dziecka, a wspólne „działanie” wzmacnia więzi między rodzicami i dziećmi.
 • godz. 11 – Wokal od podstaw metodą CVT dla młodzieży i dorosłych (p. Wioletta Zubek-Rzeplińska) – Szkoła Muzyczna Yamaha ul. Gdańska 47A – Zapraszamy wszystkich i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją muzyczną przygodę, jak i tych, którzy śpiewają już w zespołach/bandach i chcą podnieść swoje umiejętności oraz uzupełnić wiedzę. Efektywne zajęcia dają wiele radości od samego początku. Podręczniki zawierają ćwiczenia oparte na współczesnych stylach muzycznych. Wykorzystujemy również znane nowe opracowania popularnych piosenek oraz podręcznik metodyczny Yamaha – Wokal.Podczas zajęć nauczysz się jak: Zwiększyć skalę głosu, Łatwo osiągnąć wysokie dźwięki, Wyeliminować załamania głosu, Śpiewać dłużej bez męczenia się, Wydobyć mocniejszy dźwięk.
 • godz. 11 – Gitara klasyczna – od podstaw dla każdego! od 8 lat (p. Krzysztof Bartosik) – Szkoła Muzyczna Yamaha ul. Gdańska 47A – Oferujemy wszystkim chcącym nauczyć się grać na gitarze klasycznej lub akustycznej, muzykę od klasyki po najnowsze utwory z list przebojów. Program ten umożliwia naukę gry, w oparciu o szeroki, specjalnie dostosowany repertuar solowym i zespołowy. Integralną częścią kursu jest także kształcenie słuchu muzycznego, rozwój umiejętności improwizacji oraz nauka akompaniamentu do śpiewanych piosenek.
 • godz. 11 – Perkusja od podstaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych od 8 lat (p. Włodzimierz Piskorz) – Szkoła Muzyczna Yamaha ul. Gdańska 47A – Zapraszamy wszystkich – i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją muzyczną przygodę, jak i tych, którzy grają już w zespołach/bandach i chcą podnieść swoje umiejętności oraz uzupełnić wiedzę. Efektywne zajęcia dają wiele radości od samego początku. Podręczniki zawierają ćwiczenia oparte na współczesnych stylach takich jak rock, pop, funk, jazz i latin.
 • godz. 11:00 Gitara Elektryczna od podstaw dla młodzieży i dorosłych od 8 lat (p. Piotr Klimek) – Szkoła Muzyczna Yamaha ul. Gdańska 47A – Kursy programów instrumentalnych prowadzone są jako otwarte zajęcia grupowe. Uczestnicy zajęć poznają repertuar, utrzymany w różnych stylach muzycznych. Przy tym oprócz pracy nad rozwijaniem techniki gry i słuchu muzycznego, pierwszoplanowe jest wspólne muzykowanie. Materiały szkolne składają się z zeszytu do danego programu i jego poziomu oraz płyt CD z playbackami (podkładami muzycznymi), które wspomagają proces nauczania i motywują do ćwiczenia w domu. Poszczególne programy są skierowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • godz. 12 – Skrzypce dla każdego od podstaw – od 8 lat (p. Adam Rzepliński) – Szkoła Muzyczna Yamaha ul. Gdańska 47A – Autorski program nauki w oparciu o wypracowany repertuar podręczników Yamaha – gry na skrzypcach oraz wiolonczeli w wersji akustycznej (klasycznej) lub elektrycznej. Dla dzieci od 8 roku życia, młodzieży i dorosłych. Nie znasz się zupełnie na muzyce, nigdy nie grałeś na żadnym instrumencie? – nie ma problemu, nauczymy Cię od podstaw! Zapraszamy wszystkich – i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją muzyczną przygodę, jak i tych, którzy grają już w zespołach/bandach a może nawet w orkiestrach i chcą podnieść swoje umiejętności oraz uzupełnić wiedzę. Efektywne zajęcia dają wiele radości od samego początku. Podręczniki zawierają ćwiczenia oparte na współczesnych stylach. Uczniowie chcący poznać tajniki gry klasycznej także nie będą się nudzić. Umożliwi to indywidualnie dopasowany program nauczania.
 • godz. 12:45 – Wiolonczela dla każdego od podstaw od 8 lat (p. Adam Rzepliński) – Szkoła Muzyczna Yamaha ul. Gdańska 47A – Autorski program nauki w oparciu o wypracowany repertuar podręczników Yamaha – gry na skrzypcach oraz wiolonczeli w wersji akustycznej (klasycznej) lub elektrycznej. Dla dzieci od 8 roku życia, młodzieży i dorosłych. Nie znasz się zupełnie na muzyce, nigdy nie grałeś na żadnym instrumencie? – nie ma problemu, nauczymy Cię od podstaw! Zapraszamy wszystkich – i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją muzyczną przygodę, jak i tych, którzy grają już w zespołach/bandach a może nawet w orkiestrach i chcą podnieść swoje umiejętności oraz uzupełnić wiedzę. Efektywne zajęcia dają wiele radości od samego początku. Podręczniki zawierają ćwiczenia oparte na współczesnych stylach. Uczniowie chcący poznać tajniki gry klasycznej także nie będą się nudzić. Umożliwi to indywidualnie dopasowany program nauczania.

Wszystkie zajęcia odbędą się w Szkole Muzycznej Yamaha
– ul. Gdańska 47A (między Rywalem a Alior Bankiem).
Zapisy na bezpłatne warsztaty sms/tel. 505 02 11 99.

A tak było na poprzednim Festiwalu Nauki w naszej szkole: fotorelacja.

Nasze wydarzenia znajdziesz również na stronie festiwalu: www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl
– jako partner UKW / ścieżka artystyczna.